חינם - המדריך מלא לירידה במשקל | שליח חינם עד הבית חייגו עכשיו 077-9555512

חינם
המדריך המלא
לירידה במשקל

בלוג

דיאטה ים תיכונית

דיאטה ים תיכונית

אוכל הינו בין המרכיבים החיוניים לפעילות השוטפת שלנו. הודות למזון ביכולתנו לתפקד כראוי וכן לשמור על בריאות פיזית ונפשית תקינות. המזון הוא הכלי שלנו להזין את גופנו ולשמור עליו. אולם אליה וקוץ בה, ישנם לא מעט מאכלים שלא רק שאינם מגנים על הגוף אלא גם פוגעים בו. על מנת לשמור על הגוף שלנו רצוי להעניק לו בשפע מהמאכלים הבריאים ולהפחית במאכלים המזיקים לגוף. מאחר ואנו חיים באזור הים התיכון, התזונה היומיומית של רובנו מבוססת על מאכלים ים תיכוניים.

אופיים של מאכלים ים תיכוניים

מאכלים ים תיכוניים ניחנו בהמון ויטמינים אולם יחד עם זאת לא קשה למצוא מאכלים המכילים שומנים וסוכרים ברמה גבוהה, כמו גם כולסטרול ומלחים רבים. העובדה כי הגלובליזציה מביאה אלינו מאכלים מארצות רחוקות אינה מוסיפה למזונות ההרסניים, ההופכים רפורמה ים תיכונית והופכים להיות חלק אימננטי באכילה היומיומית.

עקרונות ביצוע דיאטה ים תיכונית

ירידה מהירה במשקל מחייבת התאמה של דיאטה ים תיכונית מתאימה העונה על כל צרכי האדם. בבחינת דיאטת ים תיכונית יש לוודא כי היא אכן מכילה כמות מספקת של שומנים וחלבונים, וויטמינים ופחמימות, סיבים תזונתיים ואבות מזון אחרים השומרים על גופנו בריא ומלא חיוניות. אין ספק כי השמירה על תפריט עשיר תתרום להצלחתה של דיאטה ים תיכונית המוכתבת על ידי איש מקצוע מנוסה ובעל וותק בתחום.

מאמרים נוספים