דיאטת בזק

דיאטות בזק – למי הן מתאימות ואיך לעשות את זה חכם?

האם קיים מושג כזה דיאטת בזק? ולא אנחנו לא מדברים על דיאטת המוקדנית הטלפונית", זו שמתבטאת בישיבה מול הטלפון ואכילה מכל הבא ליד.

קיימות דיאטות בזק שונות אשר מוטלות היום בספק וסביבן מתקיימים דיונים רבים: עד כמה זה בראי? עד כמה זה אפקטיבי? והאם זהו לא מתכון לכישלון.

כמו בכל דבר, גם בדיאטה, אם עושים אותה נכון ובאופן מודע, לא חייבת להיות מסוכנת, או כזאת, המהווה השפעה שלילית על הבריאות.

האם ניתן לעשות שימוש בדיאטת בזק באופן מבוקר?

באופן כללי כן. כל דיאטה, גם דיאטת בזק, ניתנת לביצוע מבוקר במידה והיא מודעת ויש לה מטרות ברורות. בכל דיאטה, במיוחד בדיאטת הזו חשוב מאוד לבצע תהליך מבוקר של הגדרת מטרות וציפיות מציאותיות עם שאיפה ליותר.

כאשר אנחנו יודעים מהי השאיפה והמטרה או המטרות הסופיות שלנו, קל לנו יותר להגדיר את סוג הדיאטה והיכולת לעמוד בה בגבורה. כאשר המטרות, כמו, המשקל והזמן העומד בפנינו מוגדרות ואפילו כתובות, נוכל לעבור לשלב הבא: מהי דיאטת בזק הטובה ביותר עבורנו?

דיאטת בזק

זהירות! ממכר! כך תשמרו על עצמכם מפני התמכרות לדיאטות בזק

דיאטת בזק, במיוחד כאשר הן מצליחות עשויות לגרום להתמכרות. כל דיאטה מהירה וכל דבר נעים הניתן לנו בקלות ובמהירות יחסית עשוי להביא השפעה של התמכרות. אנחנו מתרגלות שדיאטת הבזק מביאה לנו תוצאה זמנית של הרזיה מהירה וחוזרים אליה בכל פעם שמתעורר הצורך לכבות שריפה: דייט חשוב בסוף השבוע, אירוע משמעותי בחיים ועוד.

דיאטת הבזק תהיה אפקטיבית במידה ונדע לשמור על תוצאותיה ונימנע מלחזור אליה כתוצאה מהצורך לכבות את השריפות המיידיות, בשריפה בלתי מבוקרת ואף מסוכנת של קלוריות.

האם קיימות דיאטות בזק במרשם רופא?

כן. קיימות דיאטות בזק הניתנות לגברים ונשים תחת מרשם רופא. כדורים דיאטטיים הממיסים את השומן ותורמים לשריפת קלוריות מואצת ו/או יוצרים תופעה של דיכוי התיאבון, מניבים תוצאה של דיאטת בזק. המרשמים ניתנים לאחר בדיקת המצב וההיסטוריה הרפואית של הפציינט.

חשוב מאוד לדעת שאסור לעשות שימוש קבוע בכדורים אלה ואם נדע לעשות בהם שימוש מושכל, נוכל למקסם ולייעל את התוצאה שלהם גם אחרי שהגענו אל המשקל הרצוי. דיאטת בזק, מחויבת במודעות גבוהה, במיוחד לאלה מכם המעוניינים להמשיך לרדת במשקל או לשמור על התוצאה.

שימוש לא מודע בדיאטה זו תגרום על פי רוב למצב של עלייה דרסטית במשקל.
דיאטת בזק

למי מתאימה דיאטצת בזק ולמי לא?

אז ההסבר הנכון הוא דיאטת בזק, תתאים לאנשים אשר מצב בריאותם תקין באופן כללי, תתאים פחות לבעלי משקל עודף, בעלי לחץ דם לא מאוזן, רמת סוכר לא מאוזנת, בעלי היסטוריה של התקפי לב שבץ ובעלי רמת כולסטרול גבוהה.

דיאטת בזק – מסוכנות או שדווקא תורמות?

הדיאטות האלו הינם דיאטות שהיו חשופות ללא מעט לביקורות בקרב רופאים ודיאטנים בארה"ב. הביקורת נבעה בעיקר בגלל שמדובר בדיאטות התומכות בירידה מואצת במשקל כבר בהתחלה. לעומת זאת, רופאים רבים ציינו כי דווקא הירידה המואצת כבר בתחילת התהליך של דיאטת בזק, הוא זה שמדרבן את האנשים ומעניק להם מוטיבציה רבה העוזרת להם בהמשך תהליך הדיאטה.

טענה זו התבססה גם על מחקר שנעשה בשנת 2010 בפלורידה ובו נבדק הקשר בין שיעור הירידה במשקל ההתחלתית לעומת סך ההצלחה בטווח הארוך של דיאטת בזק. במחקר השתתפו 262 נשים בגיל העמידה שסבלו מעודף משקל. ובאמצעותן הגיעו החוקרים לממצאים הבאים:
הנשים שהשילו יותר מהר ממשקלן, הצליחו גם לבתע מעקב ותיעוד טוב יותר של מה שאכלו ובעקבות כך צרכו פחות קלוריות בהמשך התהליך. בעקבות כך, הגיעו החוקרים למסקנה כי ירידה מהירה במשקל – כמו זו שמציעה דיאטת בזק, משתלמת וכדאית יותר בטווח הארוך.
התוכנית מאחורי הדיאט הינה למעשה למצוא דרך מתאימה לאמן מחדש את הנפש והגוף, ובאמצעות כך יהיה ניתן לשלוט על המשקל והבריאות שלנו.

בדרך כלל דיאטת בזק נחשבת בעיני רבים לדבר בלתי אפשרי או לא בריא.

"בלתי אפשרי" – מכיוון שמלמדים אותנו שאין פתרונות קסם. מלמדים אותנו שהדרך היחידה לרדת במשקל היא לעשות הרבה ספורט ולאכול במשך כמה חודשים אוכל בריא ודל פחמימות.

"לא בריא" – מכיוון שאומרים לנו שמי שיורד מהר מדי יפגע בגוף שלו. אומרים לנו שכול מה שירד, יעלה חזרה …

אבל האם ברי הסמכא הללו צודקים ?

הם לגמרי צודקים כשהם מתייחסים לכל דיאטת בזק שקיימת בשוק – למעט תהליך ההרזיה של אואנה.

דיאטת בזק בכל שיטה אחרת אכן לא בריאה ומכל 7 קילוגרם שהגוף מוריד במשקל, 3 קילוגרם הם רקמת שריר, 1 קילוגרם זה מים או נוזלים ורק 3 קילוגרם הם שומן. מכל דיאטה כזאת הגוף יוצא כשהוא יותר חלש וחילוף החומרים יותר איטי. הגוף נכנס למגננה חריפה ולפעמים הירידה במשקל נתקעת לגמרי ולא משנה שהאדם בקושי אוכל. לאחר שהוא חוזר לאכילה לרגילה, הגוף מיד מנסה לפצות את עצמו על התקופה שבה מנענו ממנו אוכל ומיד מעלה במשקל חזרה – לפעמים הרבה יותר ממה שהוא הוריד.

להבדיל מכל מיני דיאטות בזק אחרות הקיימות בשוק, בתהליך ההרזיה של אואנה זה לא קורה. הגוף מפרק אך ורק שומן נטו וכל 7 קילוגרם שהאדם מוריד במשקל הם 7 קילוגרם שומן שהתפרק. הגוף לא מפרק רקמת שריר ולא פוגע בשום צורה בתפקוד של עצמו. בנוסף, הוא גם לא מפרק את רקמות השומן הטוב שיש לנו – אותו שומן ששומר על העור שלנו חלק וגמיש, מרפד את האברים הפנימיים וזה השומן שעליו אנחנו בהחלט רוצים לשמור. בגלל זה, אנחנו לא נראה את התופעה של העור הרפוי כמו בכל דיאטה אחרת.

עוד קצת על דיאטת בזק הזאת

אחד הדברים המעניינים שקורים בהליך דיאטת הבזק של אואנה הוא דווקא הגברת חילוף החומרים והחזרתו לתפקוד האופטימלי שלו. קורה תהליך של אתחול מחדש או reset למנגנון חילוף החומרים וגם כשהאדם חוזר לאכילה רגילה בתום הדיאטה, הוא לא עולה במשקל אלא שומר על המשקל שלו יציב לאורך שנים.

הדגש הוא על אכילה רגילה או אכילה בריאה – שגם לה יש עקרונות שצריך לשמור עליהם ולא אכילת מזונות מעובדים, מלאים בחומרים משמרים, סוכר ופחמימות ריקות. כמובן שאם האדם יתרכז בתפריט של לחם לבן, גלידות, שוקולדים, בורקסים, פיצות, פיתות, פסטה, תפוחי אדמה, סוכר, סוכר, סוכר, קמח, קמח, קמח … הוא יעלה במשקל ולא משנה כמה ירד בעזרת הדיאטה.

מה שיפה בכל התהליך הזה למרות זאת הוא, שגם אם החלטת שאתה הולך לחגוג כמה ימים ולחיות על סוכרים ופחמימות או להפריז באירוע ולזלול את כל העוגות שמגישים שם, יש דרך לתקן את זה מאוד מהר – תוך כמה ימים – ולהוריד את הקילוגרמים שנוספו בעקבות הילולת הסוכר. הרעיון הוא לתפוס את זה בזמן ולתקן מהר כדי לא לתת לגוף לצאת משליטה ולדחוף אותך שוב להתמכרות לסוכרים ותשוקה בלתי מרוסנת לפחמימות.

אם תדאג להישקל לפחות פעם בשבוע לאחר שלב הירידה במשקל תוכל לראות אם חרגת מהמשקל האידיאלי שלך ולתקן זאת מיד. רק בתנאי הזה דיאטות בזק יכולות לעבוד.

אחרת כל דיאטת בזק שתעשה, רק תדחוף את הגוף שלך יותר ויותר למצב של השמנה כרונית.

דוגמאות לתפריט בריא

ארוחת בוקר – כוס קפה או חליטת צמחים/ תה ללא סוכר, וחצי תפוז.
ארוחת צהריים – חזה עוף בתנור עם כמות מזערית של שמן, גזר מבושל, שעועית ירוקה מאודה, פרי אחד לבחירה, 2-3 כוסות מים.
ארוחת ערב –  2 פרוסות לחם קל עם קופסת טונה במים, וחליטת צמחים ללא ממתיקים.

שימו לב: לפני כל דיאטה רצוי לפנות לייעוץ רפואי או דיאטני מוסמך, שתיית מים וצריכת מינרלים טבעיים, כמו ירקות מומלצים בדיאטה זו כמו בכל דיאטות בזק אחרות.