חינם - המדריך מלא לירידה במשקל | שליח חינם עד הבית חייגו עכשיו 077-9555512

חינם
המדריך המלא
לירידה במשקל

בלוג

חישוב BMR

חישוב BMR

משקל יתר הינו בין הבעיות היותר משמעותיות של המאה העשרים ואחת. יותר ויותר ילדים ומבוגרים מפתחים תסמינים של משקל יתר ועלולים להגיע למצבי בריאות מסוכנים ביותר. בין אם מדובר בילדים או במבוגרים, הרי שהפיקוח על המשקל הינו הכרחי. על מנת לרדת במשקל יש לעקוב אחר הצריכה היומית של המזון וכמו כן – לבדוק באמצעות מחשבון bmr את מספר הקלוריות היומי הנשרף כאשר לא מבוצעת פעילות גופנית כלל.

מה זה BMR

ה- bmr הינו למעשה הקצב המטאבולי הבסיסי של האדם (Basal Metabolic Rate). ה- bmr מייצג את כמות האנרגיה הנשרפת על ידי הגוף במצב של מנוחה. מחשבון bmr יכול לחשב את האנרגיה הדרושה לגוף לצורך קיום פעילות בסיסית ותפקוד הכרחי בלבד כגון הכפלת התאים, הפעלת הלב, הפעלת השרירים החלקים, נשימה, העברת גירויים שונים ופעילות דרך קרומי תאים.כל אלו הינן בגדר פעילויות הכרחיות של הגוף ואילו מחשבון bmr אחראי למדידת הקלוריות הנשרפות בביצוע הפעולות הבסיסיות ביותר.
חשוב לציין כי חישוב bmr משתנה מנשים לגברים ולכן מצריך תשומת לב בעת החישוב. באופן כללי.

ה- bmr מחושב על ידי הנוסחה הבאה: BMR = (גיל בשנים * 5) – (גובה בס"מ * 6.25) + (משקל בק"ג *10) +s.

ה-s הינו גורם ייחודי המבדיל את הנוסחה בין גברים לנשים: עבור גברים s = + 5. עבור נשים s = – 161. באופן זה ניתן לבצע חישוב bmr עבור גברים ונשים בהתאמה אישית על מנת לקבוע את כמות הקלוריות הנשרפות במצב של מנוחה.

ליחצו על מחשבון קלוריות כדי לדעת בדיוק כמה הקלוריות מומלצות עבור גופכם בכל יום!

מאמרים נוספים