חינם - המדריך מלא לירידה במשקל | שליח חינם עד הבית חייגו עכשיו 077-9555512

חינם
המדריך המלא
לירידה במשקל

בלוג

דיאטת נקודות (שומרי משקל)

דיאטת נקודות (שומרי משקל)

מי מאיתנו אינה רוצה להיות רזה לנצח? או לאמץ אורח חיים בו הקילוגרמים פשוט נושרים מעצמם מהגוף? אין ספק כי דיאטה הינה התחייבות לאורח חיים מסוים, למטרה מסוימת, להרגלים ואיכות חיים גבוהה המצריכה מאמץ יומיומי. מאמץ לשינוי הרגלי החשיבה, מאמץ לשינוי הרגלי עשייה, מאמץ לביצוע ספורט באופן יומיומי, מאמץ לוויתורים כואבים במהלך החיים ומדי יום ביומו. על מנת להגיע למשקל הרצוי יש צורך באימונים ובביצוע תרגילים מתאימים, כמו גם באימוץ אורח חיים המאפשר ירידה במשקל.

דיאטה מזינה ומאוזנת

דיאטת נקודות של שומרי משקל הינה בין הדיאטות הנחשבות למצליחות ביותר לטווח הארוך. לא רק זאת שכן מדובר בדיאטה המהווה דיאטה מאוזנת יותר, בעלת תפריט דיאטה מלא יותר הכולל את מה שגוף האדם צריך. במסגרת תפריט שומרי משקל זוכה כל משתתף לרדת בקצב שלו ולהעניק לגוף את כל מה שהוא צריך על מנת לשמור על בריאות פיזית ונפשית, על מצב רוח מאוזן ועל שמחת החיים. דיאטת שומרי משקל הינה דיאטה מהירה ייחודית המאפשרת את אימוצה לכל החיים.

תרומתו הייחודית של כל מזון

לפי שיטת דיאטת נקודות של שומרי משקל לכל מזון יש תרומה מסוימת לגוף. תרומה זו מתורגמת לנקודות ומחושבת בהתאמה לתקציב יומי שניתן לכל מרזה באופן אישי. כל אדם המיישם את דיאטת נקודות של שומרי משקל זוכה לקבל תפריט ייחודי משלו המותאם לצרכים הייחודיים לו. בין המזונות הקיימים במסגרת תפריט שומרי משקל ניתן למצוא מגוון רחב של פירות וירקות, דגנים וקטניות המעניקים לגוף את כל מה שהוא זקוק לו.

התאמה אישית לתפריט של כל אדם

דיאטת נקודות מבוססת על התאמה אישית של התפריט לצרכיו הייחודיים של כל אדם באשר הוא. לפי תפריט שומרי משקל ניתן לאכול עד מספר מוקצב של פירות מדי יום, כמו גם רכיבים אחרים בתפריט. מספר הרכיבים והרכבם מתאים לאדם לו נבנה באופן ייחודי תפריט שומרי משקל על פי הנתונים הייחודיים לו. במסגרת הדיאטה יש להעדיף מזונות הכוללים חלבונים וסיבים תזונתיים המביאים לתחושת שובע.
דיאטת נקודות מובילה

שמירה על איכות חיים גבוהה

באמצעות דיאטת נקודות רבים מורידים מגופם קילוגרמים רבים וזוכים לאיכות חיים גבוהה יותר כעבור זמן קצר. איכות החיים משתפרת פלאים תודות לחלוקת הארוחות לחמש או לשש במספר מדי יום ביומו. האכילה המסודרת מאפשרת תחושת שקט והנאה תודות ליישום דיאטת נקודות המפורסמת.

היתרונות של דיאטת נקודות

לדיאטת נקודות ישנן יתרונות רבים מהרבה בחינות. שיטה זו אפקטיבית במיוחד וירידה במשקל ולשמירה על המשקל:

1. קודם כל והחשוב מכל הוא שהשיטה מתאימה לכל האוכלוסיות וכל הגילאים מילדים עד מבוגרים, כמובן שכל דיאטת נקודות מותאמת אישית לאדם.

2. דבר נוסף ולא פחות חושב, התפריט לא קבועה מראש מה שנותן את האפשרות וגוון במזון שאנו צורכים במהלך היום וכך אנו לא משתעממים במהלך הדיאטת נקודות. זה מאפשר אכול מאכלים שונים המעניקים רכיבים תזונתיים שונים לגופנו.

3. גם אם חרגתם בכמות הנקודות שצרכתם באותו יום יש באפשרותכם לבטל חלק מהנקודות על ידיי פעילות גופנית. הדבר מדרבן לבצע פעילות גופנית במהלך היום.

להן מספר דוגמאות לניקוד דיאטת נקודות

נקודות

   מוצר
0.5 יוגורט טבעי 0% שומן, גביע (150 מ"ל)
1 יוגורט טבעי 0% שומן, גביע (200 מ"ל)
1.5 יוגורט טבעי 1.5% שומן, גביע (150 מ"ל)
2 יוגורט לבן 1.5% שומן, גביע (200 מ"ל)
0.5 יוגורט דיאט עם פרי 0% שומן, גביע (150 מ"ל)
3 יוגורט עם פרי וסוכר 3% שומן, גביע (150 מ"ל)
1 יין או שמפניה, כוס
1.5 כוסמת מבושלת, חצי כוס לפני בישול
2 כרוב ממולא באורז ובשר
1 לחם אחיד, פרוסה דקה
1 לחם קל, שתי פרוסות
2.5 לחמנייה ארוכה רגילה, 75 גרם
5 באגט
3 בייגל אמריקאי, בינוני
5 בייגלה גדול עם שומשום
5 בייגל קשה
4 לחמניית המבורגר גדולה
4 לחמנייה מלאה עשירה בסיבים, 120 גרם
1 לחמנייה קלה
0.5 ליצ'י טרי – שש יחידות
1 ליקר, כוסית
4 מוס שוקולד מוכן, 150 גרם
2.5 מטבוחה, 100 גרם
1 מיונית, כפית שטוחה
1 מיונית דלת קלוריות, כף שטוחה
1.5 מיץ אננס, כוס
1 מיץ אשכוליות, חצי כוס
2.5 מיץ חמוציות, כוס
1.5 מיץ חמוציות קל, כוס
0.5 מיץ ירקות משומר, כוס
2 מיץ מנגו או נקטר, כוס
0.5 מיץ נקטר דיאט, כוס
0.5 מיץ עגבניות, כוס
2 מיץ שזיפים, כוס
2 מיץ פירות מעורב, כוס
1.5 מיץ תפוזים, כוס
2 מיץ תפוחים או סיידר, כוס
13.5 מלאווח קפוא, 100 גרם
1 מלון, כוס, 250 גרם ללא קליפה

 

מאמרים נוספים