חינם - המדריך מלא לירידה במשקל | שליח חינם עד הבית חייגו עכשיו 077-9555512

חינם
המדריך המלא
לירידה במשקל

בלוג

תפריט דיאטה ללא סוכר וגלוטן

תפריט דיאטה ללא סוכר וגלוטן

הגלוטן הינו חלבון המצוי במאכלים הכוללים חיטה ושעורה, שיפון ודגנים אחרים. חולי צליאק הם מי שרגיש להשפעותיו של הגלוטן ועליו להימנע מאכילת מאכלים הכוללים את החלבון. הלכה למעשה, בשנים האחרונות התגלה הגלוטן כחומר הפוגע בבריאות של רבים, גם אלו שאינם לוקים בצליאק.

בהתאם לכך נמנעים רבים משילוב גלוטן בתפריט שלהם. בחיפוש אחר דיאטה ללא גלוטן וחיפוש אחר דיאטה ללא סוכר תפריט האכילה חייב להיות מדויק וכמו כן יש ליישם אותו מבלי לחרוג או לסטות ממנו.

לשמור על כל המרכיבים

בכל דיאטה ללא סוכר תפריט האכילה מורכב ממגוון מזונות שונים בהם יש לכלול את כל הערכים התזונתיים הדרושים לו לאדם. אותו הדבר גם בתפריט ללא גלוטן. זאת מבלי לפגוע בהימנעות מגלוטן ובשמירה על הגוף. דיאטה ללא גלוטן וסוכרים מצריכה הקפדה יתרה שכן התפריט כולל הימנעות ממאכלים שונים. בשל כך חשוב לוודא כי ישנו תפריט דיאטה עשיר במגוון רחב של אפשרויות.

בכל דיאטה ללא סוכר וגלוטן, תפריט האכילה יכלול פירות וירקות, תירס ואורז, תפוחי אדמה ובטטות. כל אלו כוללים רכיבים עשירים להם הגוף זקוק. חשוב לזכור כי כאשר אוכלים מוצרים תעשייתיים שונים, אלו יכולים להיות בעלי גלוטן שהצטרף אליהם בתהליך הייצור. לכן חשוב להישמר גם כאשר מכניסים מאכלים שאינם כוללים גלוטן לפי הגדרתם המקורית. דיאטה ללא סוכר וגלוטן יכולה לסייע רבות לירידה מהירה במשקל ולשמירה על הבריאות.

דוגמא לתפריט דיאטה ללא סוכר וגלוטן

ארוחת בוקר

לחמניה ללא גלוטן או 2 פרכיות
עם גבינה או טונה
מים או שתיה חמה – קפה/תה

ארוחת ביניים

3 אגוזי מלך, 3 שקדים

ארוחת צהריים

בשר דל שומן כמו חזה עוף
תוספת ירקות מבושלים
קינואה

ארוחת ביניים

פרי

ארוחת ערב

2 פרוסות לחם קל ללא גלוטן
גבינה / טונה / אובקדו
שתיה – רצוי מים

מאמרים נוספים