שיעור 13 – למה חשוב לשתות תה ירוק בכל יום

מהם היתרונות של שתיית תה ירוק במהלך תהליך ההרזיה?

זמן רב ידוע שלתה הירוק יש יתרונות בריאותיים רבים, שביניהם: ניקוי הגוף מרעלים וויסות תחושת הרעב. בנוסף, התה הירוק מחזק את המערכת החיסונית וגורם לחילוף החומרים לעבוד בצורה נכונה. גולת הכותרת היא מרכיב פירוק השומן שיש בתה ירוק איכותי וטבעי.

בנוסף צריך לזכור שברקמות השומן שמתפרקות עכשיו בדיאטה יש המון רעלים, כגון חומרים משמרים, שאריות של תרופות ואפילו כמות מזערית של סמים שלא נפלטו מהמערכת (למי שהשתמש בסמים בחיים). משהו צריך לסלק את הרעלים הללו כמה שיותר מהר מהגוף וזה התפקיד המרכזי של התה הירוק, מעבר לסגולת פירוק השומן שלו. שתייה מרובה של מים ותה ירוק ינקו את הגוף שלכם מהרעלים הללו.

התה הירוק שניתן למצוא בסופרמרקט הוא לא מספיק מרוכז כדי לעשות בצורה יעילה את כל הדברים הנפלאים שאנחנו מצפים מתה ירוק, ובטח לא כדי לפרק שומן במהירות – למרות שהוא מאוד טעים.

יש פתגם סיני עתיק שאומר: "עדיף לוותר על אוכל במשך 3 ימים מאשר לוותר על שתיית תה ירוק אפילו ליום אחד". מחקר מדעי שנערך על האוכלוסייה הסינית גילה נתון מהפכני ויוצא דופן שהפך להיות ידוע בשם "הפרדוקס הסיני". האנשים הללו כמעט ולא סובלים מהתחלואים וההשמנה שהעולם המודרני המערבי סובל מהם. וגם אם הם סובלים, האחוזים הם קטנים בצורה משמעותית.

במשך שנה שלמה ניסיתי אין ספור סוגי תה ירוק ובדקתי את ההשפעה שלהם על הגוף שלי, וגם על אנשים שעשו את הדיאטה. היה לי חשוב שזה יהיה מספיק מרוכז כדי שזה יהיה יעיל, שלא יהיה לזה טעם נוראי, שאופן ההכנה יהיה קל ואני לא אצטרך כלים מיוחדים להכין אותו או שיישארו לי שאריות של עלים רטובים מפוזרים בכל פינה.

אחרי שהתייאשתי מלמצוא בדיוק את מה שאני רוצה, נתתי משימה לצוות התזונאים שלי: ליצור תה ירוק מיוחד בשיתוף עם מעבדה מקצועית לצמחי מרפא. המוצר שיצא הוא אבקה מיוחדת ומרוכזת להכנת תה ירוק שגם מפרקת שומן בטעם עדיין מאוד וכמעט בלתי מורגש.

התה המיוחד הזה חובה בשלב הירידה במשקל ומומלץ בחום בשלב השמירה.